انتشارات
اخبار شوراي پژوهش و نشر

ابلاغ دستورالعمل شوراي پژوهش و نشر

دستورالعمل شوراي پژوهش و نشر سازمان برنامه و بودجه كشور به انضمام شيوه نامه كميته هاي پژوهش و نشر استان و فرم هاي مربوطه به استان‌ها ابلاغ شد.

صفحه مربوطه


  معرفي  انتشارات سازمان

    انتشارات با توجه به وظايف و جايگاه سازمان در انجام مطالعات و بررسي‌هاي اقتصادي، برنامه‌ريزي و پيش‌بيني منابع كشور درامر توسعه كشور، خط‌مشي‌ها و سياست‌هاي مربوط به تهيه و تنظيم بودجه كل كشور، تهيه و تنظيم برنامه‌هاي توسعه‌اي بلند مدت و ميان مدت، نظارت بر اجرا و ارزيابي عملكرد دستگاه‌ها و سازمان‌هاي اجرايي كشور، تهيه و تدوين ضوابط و دستورالعمل‌ها از طريق استقرار نظام فني و اجرايي طرح‌هاي عمراني كشور، مستقيماً در بهبود توسعه اقتصادي و زيرساخت‌هاي اجتماعي و تحقق اهداف و انجام مأموريت‌هاي سازمان نقش تعيين‌كننده‌اي دارد.

از اين‌ رو، با توجه به تكاليف قانوني و وظايف محول شده نسبت به سياست‌گذاري و حمايت در جهت شناخت و تأمين نيازهاي اطلاعاتي و انتشار اطلاعات مورد نياز براي جامعه استفاده‌كنندگان در زمينه كتاب و گزارش‌هاي برنامه‌ريزي و توسعه، اقتصادي و اجتماعي، قانوني و نشريه‌هاي فني كشور و همچنين تمامي اطلاعات و نتايج دانش توليد شده كه در سازمان تهيه و تدوين مي‌‌شود، انتشارات سازمان  نسبت به آماده‌سازي، چاپ و نشر، فروش و توزيع آنها اقدام مي‌كند.

وظايف انتشارات سازمان

  • تهيه و تدوين، خط مش‌ها، دستورالعمل‌‌ها، شيوه‌نامه‌ها و آيين‌نامه‌هاي نشر
  • اخذ مجوز چاپ طبق پروانه نشر كتاب به شماره 7920 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به نام انتشارات سازمان برنامه و بودجه براساس مصوبه 27/6/1375 شوراي عالي انقلاب فرهنگي و آيين‌نامه اجرايي صدور پروانه نشر.
  • نظارت و پيگيري بر امور آماده سازي كتاب، نشريه وگزارش هاي سازمان
  • نظارت و پيگيري بر امور آماده‌سازي كتاب و گزارش‌هاي  سازمان‌ استان‌ها به منظور رعايت اصول و رعايت استاندار‌ها
  • نظارت و پيگيري بر امور چاپ  و تكثير كتاب و گزارش‌هاي سازمان
  • نظارت و پيگيري بر امور فروش و توزيع  انتشارات سازمان 
  • انجام كليه امور مربوط به برپايي و شركت در نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران.

 

1-  واحد آماده‌سازي : وظيفه ويراستاري، نسخه‌خواني، ، كنترل نهايي، صفحه‌آرايي،  اخذ شابك كتاب (شماره استاندارد بين‌المللي كتاب) از خانه كتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي،  اخذ فيپا (فهرست نويسي پيش از انتشار) از كتابخانه ملي و طراحي جلد  كتاب و گزارش هاي سازمان و همچنين پژوهش‌هاي فراواني كه كارشناسان، پژوهشگران و مديران سازمان در زمينه‌هاي برنامه‌ريزي و توسعه، اقتصادي، اجتماعي، قانوني و فني انجام داده‌اند  را به‌عهده دارد كه حاصل كار آنان با درجه‌هاي متفاوتي از ارزش‌هاي علمي و فني منتشر شده است.

2- واحد چاپ و نشر: وظيفه اخذ مجوز نشر و توزيع از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، نظارت بر چاپ متن و جلد و نظارت بر صحافي و واسپاري  كتاب و گزاش‌هاي سازمان را به عهده دارد.

  • انتشارات سازمان در دو نوع افست (تيراژ زياد) و ديجيتال (تيراژ محدود) چاپ مي‌شود.
  • واحد چاپ ديجيتال (واحد تكثير): به منظور  سرعت بخشيدن به نياز‌هاي درون سازمان، وظيفه چاپ، تكثير سياه سفيد و رنگي، برش، صحافي و رايت لوح فشرده در تيراژ محدود را به عهده دارد.

 

3- واحد فروش و توزيع:  وظيفه كنترل و نظارت بر عملكرد فروش و توزيع فروشگاه انتشارات سازمان، كنترل و نظارت بر توزيع كتاب، نشريه و گزارش‌ها در داخل و خارج از سازمان، ورود اطلاعات كامل‌ كتاب‌، نشريه و گزارش‌هاي چاپ شده در برنامه جامع انتشارات، كنترل و نظارت، ساماندهي و به‌روزرساني موجودي انبارهاي كتاب و نيازسنجي كتاب، نشريه و گزارش‌هاي سازمان را به عهده دارد.

فروشگاه انتشارات سازمان:  

مجموعه انتشارات سازمان شامل كتاب‌هاي برنامه‌ريزي و توسعه، اقتصادي و اجتماعي، قانوني و فني (رسته‌هاي آب و فاضلاب، كشاورزي و محيط زيست، معدني، راه و راهداري، برق و انرژي،  ساختمان و شهرسازي، موافقتنامه‌ها و فهرت‌هاي بهاو...) را  براي جامعه استفاده‌كننده و متقاضيان  ارائه مي‌دهد.

ساعت كار فروشگاه

از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 به وقت اداري

 

------------------------------

تلفن آماده سازي:

33272546

33274036

 

تلفن چاپ و نشر:

33274054

 

تلفن توزيع :

33274970

33272516

 

تلفن واحد تكثير:

33274509

33272268

 

تلفن فروشگاه انتشارات:

33272228    

 

 

-------------------------------------------------------

 

انتشارات برنامه و بودجه در دولت يازدهم

 

جدول مجموعه انتشارات برنامه و بودجه در دولت يازدهم به تفكيك سال

سال انتشار

تعداد كتاب‌هاي منتشر شده

1392

9

1393

14

1394

20

1395

23

1396

9

جمع

75

دريافت فايل اصلي 

آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 277903 تعداد بازدید از صفحه 5033 تعداد بازدید امروز صفحه 5 افراد آنلاین 2
Powered by Tetis PORTAL